Ohlédnutí za Weber Jičínskou 50

Letošní, již 13. ročník WEBER Jičínské 5o, si přišlo zazávodit na šest stovek cyklistů všech věkových i výkonnostních kategorií. Závod se konal v sobotu 26. května. Weber děkuje hlavním organizátorům v čele s Petrem Kordíkem z FIT CLUB Jičín za perfektní organizaci, městu Jičínu a hlavně všem účastníkům tohoto sportovního dne.

Závod byl slavnostně odstartován starostou města Jičína JUDr. Janem Malým.

Svou úlohu favorita potvrdil Kristian Hynek. O další místa na stupních vítězů byl obrovský souboj až do posledních metrů. Až fotofiniš určil druhé a třetí místo. Druhý stupínek vybojoval Filip Adel  před Michalem Kaněrou. Čtvrtý Vít Řehák měl na podium ztrátu pouhých 5 vteřin.

V dámské kategorii se nejlépe umístila Vendula Kuntová. Druhá byla Karolína Bergerová před Lenkou Fridrichovou.

V kratší pětadvacetikilometrové distanci zajel nejrychleji Aleš Pelčarský z Hořic.  Bikerkou,  která vyhrála na fit jízdu, byla Kristýna Zemanová.

Bitva po hlavním závodě nazvaná  FABIO PRODUKT KRITERIUM byla do posledních metrů naprosto otevřená. Pro mnohé možná překvapivě Filip Adél pokořil Kristiána Hynka.

Na dětské závody, které se konají přímo na Lidickém náměstí, si našlo cestu přes 100 malých cyklistických nadějí. Celkem se cyklistické části dne zúčastnilo 750 cyklistů všech věkových kategorií. Všichni, kteří se závodu účastnili, přispěli handicapovaným lidem sdruženým v APROPU Jičín.

(vybráno z TZ weberjičínská 50)

Více informací o závodu naleznete na oficiálních stránkách weberjičínská 50 zde.